01 września 2018
01 września 2018
Już dzisiaj ruszam z serią wpisów dotyczących najważniejszych pojęć pojawiających się na terapii lub dotyczących zagadnień seksuologii i psychoterapii poznawczo-behawioralnej.  Kolejne zagadnienia będę publikował w >> GALERII << na instagramie.
11 maja 2018
W poprzedniej części artykułu powiedzieliśmy sobie o infekcjach,  w  ochronie przed którymi pomoże nam prezerwatywa. Warto więc o niej pamietać i odpowiednio używać :) Nie zawsze jednak możemy przerzucić na
11 maja 2018
Tekst ten przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Chociaż nie zgadzam się z powyższym zdaniem, zamieściłem je, by nie urazić niczyich przekonań. Nie oszukujmy się. Osoby poniżej 18go roku życia też
11 maja 2018
„Prezerwatywa” (ang. Condom) to jedno z najważniejszych i najczęściej używanych słów w edukacji seksualnej. Kiedyś wytwarzana z Jelit pochodzenia zwierzęcego – dziś (dużo bezpieczniej!) przeważnie z lateksu. Co mnie cieszy,

Już dzisiaj ruszam z serią wpisów dotyczących najważniejszych pojęć pojawiających się na terapii lub dotyczących zagadnień seksuologii i psychoterapii poznawczo-behawioralnej. 

 

Kolejne zagadnienia będę publikował w >> GALERII << na instagramie. 

Skupię się na treściach mających duże znaczenie dla pacjentów. Będzie więc to element psychoedukacji z zaznaczeniem roli terapeuty. 

 

Zacznę więc od tego, co dla mnie najważniejsze. Potrzeby. Coś z czym się rodzimy i do zaspokojenia czego dążymy przez całe życie. Nie myślę tylko o fizjologicznej konieczności snu czy jedzenia. Z psychologicznego punktu widzenia często większe znaczenie ma potrzeba wyrażania emocji, autonomii każdego i każdej z nas, bezpiecznych i realnych granic. 

 

Skupię się również na modelu poznawczo-behawioralnym zakładającym korelacje naszych myśli, emocji i zachowań. Nie zabraknie również pojęć z zakresu psychopatologii czy seksuologii klinicznej. Poruszę te kwestie, które statystycznie zdarzają się najczęściej. Będę się odnosił do zakresów działań, w które na co dzień się angażuję czyli edukacji seksualnej, procesów grupowych czy antydyskryminacji. 

 

Dodatkowo na blogu poszerzać będę wybrane tematy i ich funkcję w procesie terapeutycznym. Powiemy sobie, czym jest psychoterapia i obalimy kilka stereotypów. 

 

Zapraszam do lektury

 

#twójterapeuta

 

 

 

 

 

SŁOWNIK NA TERAPII

BLOG

 


 

 

 

#twojterapeuta

- Twój terapeuta

MICHAŁ SAWICKI 

 

_________________

Michał Tytus Sawicki - ZnanyLekarz.pl

GABINET SEKSUOLOGII

I PSYCHOTERAPII

 

2018 ®